The 2022 Nominees

Jerlea Adderley

Sts. Francis & Joseph Catholic Primary

New Providence

Zion Albury

Gregory Town Primary School

Eleuthera

Tyrell Anderson, Jr.

Burnt Rock Primary School

Andros

Lazario Bastian

Nassau Christian School

New Providence

Nevaeh Bedford

Laura L.  Anderson Primary

Eleuthera

Priya Beneby

Xavier's Lower School

New Providence

Sara Bertoldo

St. Andrew's School

New Providence

D'Naj Bethel

St. Cecilia's Catholic Primary

New Providence

Melissa Beukes

Lyford Cay International School

New Providence

Charmarie Blyden

James A. Pinder Primary

Abaco

Liam Bonimy

First Step Academy

New Providence

Roschea Brown

The Promise Institute

Andros

Abigail Campbell

Vanena C. Smith Academy

Grand Bahama

Maranda Capron

Gambier Primary School

New Providence

Caitlyn Cartwright

Bartlett Hill Primary

Grand Bahama

Shaday Cash

T. G. Glover P. D. R School

New Providence

Ethan Clare

Sadie Curtis Primary

New Providence

Anthaio Cooper

Hillcrest Academy

New Providence

Isabella Cuccurullo

Lucayan International School

Grand Bahama

Kevin Culmer

Tarpum Bay Primary

Eleuthera

Dezon Curry, Jr.

St. Andrew's Anglican School

Exuma

Shadiamond Dames

Akhepran International Academy

New Providence

Justin Dames

Clara E. Evans Primary

Andros

Zamere Davis

Summit Academy

New Providence

Dinah Dean

Hugh W. Campbell Primary

Grand Bahama

Aniyah Deveaux

Thelma Gibson Primary

New Providence

Brianna Ellis

Albury Sayle Primary School

New Providence

K'Shawn Farrington

Walter Parker Primary School

Grand Bahama

Chasity Fawkes

Fow Town Primary School

Abaco

Ashton Forbes

High Rock Primary School

Andros

Sasha Fox

Lower Deadman's Cay Primary School

Long Island

Skyler Gardiner

Tabernacle Baptist Christian Academy

Grand Bahama

Andrea Gates

Lifeway Academy

Abaco

Malaya Gordon

Eva Hilton Primary

New Providence

Chrissy Greene

Cherokee Sound Primary School

Abaco

Ciana Hall

Charles W. Saunders Primary

New Providence

Edajah Hanna

Gateway Christian Academy

Bimini

K'Anya Henfield

Freeport Primary School

Grand Bahama

Ryder Hill

Man-O-War Primary School

Abaco

Cayden Horton

Wemyss Bight Primary

Eleuthera

Brandi Ingraham

Execelsior Elementary School

New Providence

Harshini Jagroo

Centreville Primary School

New Providence

Jada Jean Louis

Cleveland Eneas Primary

New Providence

Jazae Johnson

Garvin Tynes Primary School

New Providence

Charity Knowles

Emma E. Cooper Primary School

Eleuthera

Daniel Knowles Ginosko

Centre for Academic Excellence

New Providence

Ronaisha Knowles

Moore's Island All Age School

Abaco

Sky Knowles

St. Francis de Sales Catholic Primary

Abaco

Oneilla Levy

Emily G. Petty Primary School

Eleuthera

Jayda Mackey

St. Anne's Primary

New Providence

Gabrielle Major

Greenville Preparatory Academy

New Providence

Danielle Maycock

Trinity Christian Schools

New Providence

Breanna McHardy

Claridge Primary School

New Providence

Mikiah McIntosh

Inagua All Age School

Inagua

Arianna Miller

Queen's College Primary

New Providence

Labria Miller

Lowe Sound Primary School

Andros

Briana Moss

Wilbur S. Outten Christian Academy

Grand Bahama

Emma Moss Harbour Island All Age School

Eleuthera

Karis Moss

St. Thomas More Catholic Primary

New Providence

Aaliyah Musgrove

Jordan Prince Williams Baptist

New Providence

Brianique Neilly Crossing Rock Primary School

Abaco

Devin Newbold

C. W. Sawyer Primary

New Providence

Recayla Nixon

Woodcock Primary School

New Providence

Jaishon Pickstock

Bishop Michael Eldon Primary

Grand Bahama

Jade Pinder

Uriah McPhee Primary School

New Providence

Lateya Pinder Simms Primary

Long Island

Alexander Pintard

Columbus Primary School

New Providence

Kimya Poitier

Palmdale Primary

New Providence

Davincia Rahming

Bahamas Academy of SDA Elementary

New Providence

SandiReid

Maurice E. Moore Primary

Grand Bahama

Kaiden Rolle

Ridgeland Primary School

New Providence

Aaliyah Rolle

Kingsway Academy Elementary

New Providence

Breanne Rolle

Gerald Cash Primary School

New Providence

T'earra Rolle

Cooper's Town Primary School

Abaco

Almitra Rolle-Meeres

P. A. Gibson Primary

Eleuthera

Mataya Romer

Stephen Dillet Primary

New Providence

Seliyah Saintilien

E. P. Roberts Primary

New Providence

Harmony Sands

Genesis Academy

New Providence

Chacara Sargent

Rozelda M. Woodside Primary School

Andros

Alyssa Saunders

Faithway Christian Academy

New Providence

Kevanae Seymour

Rev. Euthal Rodgers Primary

Andros

Kimora Strachan

Sandilands Primary

New Providence

Jayna Swain

Grace Christian Academy

Grand Bahama

Brynley Sweeting

Agape Christian School

Abaco

Keyezra Thomas

Freeport Gospel Chapel

Grand Bahama

Donell Thompson

Old Bight Primary School

Cat Island

Neil Thompson, Jr.

Deep Creek Primary

Eleuthera

JerryTrott, Jr.

Fresh Creek Primary

Andros

Corey Turner

Arthur's Town Comprehensive School

Cat Island

Corvay Walker

West End Primary

Grand Bahama

Ethan Watchorn

The Meridan School

New Providence

Kellan Wilchcombe

St. John's College Preparatory

New Providence

Taliyah Winder

R. N. Gomez Comprehensive School

Berry Island

DonavonWood, Jr.

Rock Sound Primary

Eleuthera

Ryan Wood

Sunland Baptist Academy

Grand Bahama